Do czego służą nam przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze to podstawowe składniki większości kremów pod oczy oraz innych środków pielęgnacji skóry. Ich rola polega na skutecznej i naturalnej ochronie przeciwko niszczącemu działaniu wolnych rodników.

Marzeniem każdej niemal kobiety, jest zachowanie pięknego i młodego wyglądu na zawsze. Oczywiście, nie jest to możliwe przede wszystkim z powodu faktu, że nasza skóra tak jak i cały organizm, wraz z wiekiem traci nieco zdolność regeneracji. Zachowanie dobrego stan skóry, to między innymi procesy regeneracji. Co kilka dni, martwy naskórek schodzi z naszej twarzy, a zastępuje go nowy.

Z wiekiem zdolność do regeneracji skóry oraz zachowania przez nią napięcia maleje, co jest zjawiskiem w pełni normalnym. Pomimo to, wiele pań nie chce się z tym faktem pogodzić, mimo wszystko poszukując kolejnych sposobów na poradzenie sobie z wszelkimi objawami starzenia. Koncerny kosmetyczne, zwietrzyły w tym interes, i dziś w drogeriach możemy znaleźć tysiące kosmetyków mających na celu zapobieganie procesom, starzenie się skóry. W wielu z nich, znajdziemy tajemniczy składnik jakim jest przeciwutleniacz. Powinien go niewątpliwie zawierać każdy dobry krem pod oczy.

Jak już zapewne wie, większość pań, interesujących się modą oraz kosmetykami, za procesy starzenia rozumiane z punktu widzenia biologicznego, odpowiedzialne są wolne rodniki. Aby więc zatrzymać proces ich powstawania oraz działania, co polega na utlenianiu, należy zastosować kontratak w postaci przeciwutleniaczy. Wolne rodniki powstają w naszej skórze w sposób nie do końca związany z naszym działaniem. Jednym słowem, nie jesteśmy w stanie zupełnie go wykluczyć ani też się go pozbyć. Warto jednak wiedzieć, że pewne nasze działania, mogą przyspieszyć ich powstawanie, a tym samym sprawić, że nasza skóra oraz reszta organizmu starzeć się będzie znacznie szybciej.

Do czynników przyspieszających wydzielanie wolnych rodników, należy spożywanie dużej ilości alkoholu, palenie papierosów, poddawanie się silnemu działaniu promieni słonecznych, oraz promieni pochodzących z lamp UV a także stosowanie dużej ilości nieodpowiednich kosmetyków. Warto także wspomnieć, że przeciwutleniacze wciąż są badane, tak jak i rzeczywisty wpływ na wolne rodniki powstające w skórze. Pomimo, że producenci zawierający ten składnik w swoich produktach, zapewniać nas będą o ich wysokiej skuteczności, warto wiedzieć, że naukowcy nie mają 100% pewności o skuteczności ich działania. Nie powinniśmy więc spodziewać się spektakularnych efektów, a na pewno nie po pierwszym użyciu, co jest częstym chwytem reklamowym, większości producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *