Dobry krem do twarzy dla kobiet

Pielęgnacja cery ma ogromne znaczenie. Oczywiście pod warunkiem, że na długo chcesz zachować zdrowy wygląd. A na pewno chcesz, jeśli jesteś kobietą. Zastanawiasz się, jak wybrać dobry krem do twarzy? Czym powinien się charakteryzować? Oto kilka wskazówek.

Dobry krem do twarzy dobrany do potrzeb

Jeśli chcesz mieć pewność, że stosujesz dobry krem do twarzy, zdecyduj się na kremy witaminowe. Weź jednak przy tym pod uwagę potrzeby swojej skóry. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że dany specyfik wykaże pełnię swoich dobroczynnych właściwości.

Kremy ochronne i lecznicze

Niezwykle ważne dla skóry są kremy zawierające witaminy z grupy B. Szczególnie cenna jest przede wszystkim witamina B5. Zazwyczaj występuje ona pod postacią D-panthenolu. Jest to związek chemiczny, który na skutek działania promieni słonecznych ulega przekształceniu w dobroczynną witaminę. Przyczynia się ona do nadania skórze miękkości oraz gładkości. Ponadto odpowiada ona za przyspieszenie procesów, które prowadzą do tworzenia się w skórze brunatnego barwnika przeciwdziałającego negatywnym skutkom opalania: zaczerwienieniom, wysuszeniu, oparzeniom. Witamina B6, którą powinien zawierać każdy dobry krem do twarzy, doskonale radzi sobie z niedoskonałościami skóry. Hamuje łojotok, leczy wypryski, trądzik młodzieńczy (który pojawia się nie tylko w przypadku nastolatków, ale również kobiet powyżej trzydziestego roku życia) czy zajady zlokalizowane w kącikach warg.

Kremy, które wygładzą

Kremy zawierające w swoim składzie witaminę A są niezwykle ważne. A to dlatego, że zapobiegają łuszczeniu się cery. Likwidują tak zwaną gęsią skórkę, szorstkość rąk, pięt i kolan. Trzeba jednak pamiętać, że kremów zawierających witaminę A najlepiej używać wieczorem. A to dlatego, że w dzień – pod wpływem światła traci ona swoje właściwości. Z tego też powodu – jeżeli chcemy, by kremy faktycznie były skuteczne – lepiej kupować małe opakowania. Dzięki temu szybciej zużyjemy specyfik, a tym samym zapobiegniemy utracie walorów kremu.

Kremy, które zapewnią dostateczne ujędrnienie

Witamina C bierze udział w tworzeniu kolagenu – włókna białkowego odpowiadającego za elastyczność skóry. Po trzydziestym roku życia zaczyna go stopniowo ubywać, a co za tym idzie – dochodzi do pogorszenia witalności i kondycji skóry. Ponadto zmniejsza się jej zdolność do odnowy, a więc rozpoczyna się stopniowy okres starzenia. Dlatego dobry krem do twarzy dla kobiet powinien zawierać taki składnik. Warto przy tym pamiętać, że witamina C posiada właściwości zwalczające wolne rodniki, które odpowiadają za przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Jest więc silnym przeciwutleniaczem. Zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz zwiotczeniu. Kremy z witaminą C powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej dojrzałej kobiety, bez względu na to, jakim typem cery się charakteryzuje. Trzeba jednak pamiętać, że witamina C bardzo szybko się utlenia, a więc traci swoje właściwości. Z tego też powodu należy szczególnie zadbać o to, by szczelnie je zamykać. Gdy bowiem dostanie się do środka powietrze, skuteczność takiego specyfiku zacznie spada. W praktyce oznaczać będzie to zmniejszenie walorów kosmetycznych, a więc i wyrzucenie pieniędzy w błoto. To zaś może spowodować, że niepotrzebnie będziemy obwiniać producenta o to, że sprzedaje kosmetyk, który wcale nie działa (między innymi właśnie stąd biorą się negatywne opinie o niektórych preparatach). Kuracja z wykorzystaniem kremów zawierających witaminę C będzie jeszcze bardziej skuteczna, gdy wspomożemy ją naturalnymi źródłami tej witaminy. Wystarczy, że będziemy zajadać się żurawiną, cytrusami, czy wypijając herbaty z owoców dzikiej róży.

Kremy, które sprawią, że odzyskasz młody wygląd

Witamina E określana jest dość często mianem „witaminy młodości”. Nie jest to przesadą, ponieważ witamina ta faktycznie przedłuża życie komórek skóry. Przyczynia się bowiem do tworzenia bariery ochronnej dla cery oraz wspomaga jej nawilżanie. Witamina E przeciwdziała zmarszczkom, opóźniając procesy starzenia. Redukuje również przebarwienia. Warto jednak mieć świadomość, że skóra dostanie odżywczy zastrzyk wtedy, gdy właściwości witaminy E zostaną wsparte właściwościami witaminy D. Uczestniczy bowiem ona w tworzeniu się komórek ciała, zapewniając jednocześnie ich prawidłowy rozwój oraz regenerację. Jednak z wiekiem witaminy tej zaczyna ubywać. Dlatego koniecznością jest uzupełnianie tych niedoborów. Pamiętajmy jednak, że kremy z witaminami D należy stosować wyłącznie rano. A to dlatego, że działa ona jedynie pod wpływem światła.

Jeżeli w twojej kosmetyczce nie ma jeszcze witaminowych kremów odżywczych, czas to zmienić. Warto zadbać o to, by takie specyfiki były przeznaczone typowo dla kobiet. Na szczęście z ich znalezieniem nie ma żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *