Jak stosować kremy pod oczy

Kremy pod oczy to podstawowe produkty pielęgnacyjne kobiet w wieku powyżej 30 lat. Warto je stosować, gdyż zapewniają doskonałe efekty w ochronie delikatnej skóry okolic oczu.

„Oczy stanowią zwierciadło duszy”- czy rzeczywiście tak jest? Tego nie wie nikt. Pewne jest jednak, że to właśnie po tej części twarzy najszybciej można zorientować się, czy dana osoba jest zmęczona czy też chora. Na szczęście kosmetyka opracowała kremy pod oczy, których przeznaczenie oraz działanie powinno zostać zgodnie z naszymi potrzebami.

Skóra znajdująca się tuż pod oczami, jest u większości osób znacznie cieńsza niż na reszcie twarzy. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym miejscu jako pierwsze pojawiają się wszelkiego rodzaju sińce, opuchlizny oraz inne. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest przede wszystkim zmęczenie, zbyt długa praca przy komputerze, niezdrowa dieta, a nie rzadko również stosowanie używek takich jak nadużywanie alkoholu czy też narkotyków.

Istnieją również ludzie, o wyjątkowo słabej pigmentacji skóry, którzy przez całe życie cierpią z powodu sińców pod oczami. Okazuje się jednak, ze stan ten można zmienić, wzmacniając skórę i nadając jej zdrowego kolorytu. Do tego celu niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego dla nas kremu pod oczy.

Jeszcze niedawno, większość kobiet dopiero w wieku podeszłym decydowało się na stosowanie kremów pod oczy. Młodsze panie, natomiast pod oczy aplikują ten sam krem, jaki nakładają także na pozostałą część ciała. Okazuje się, że nie jest to do końca dobre wyjście, z racji faktu, że skóra pod oczami jest bardziej skłonna do wszelkich podrażnień a kremy do twarzy mogą zwierać składniki mogące wywołać dodatkowe zaczerwienienie. Wybierając krem pod oczy, powinniśmy w znacznym stopniu kierować się przede wszystkim kwestią zawartości składników.

Jeśli krem bogaty jest przede wszystkim witaminy i składniki odżywcze, warto go wypróbować. W okresie letnim, dobrze jest gdy krem zawiera także składniki chroniące przed działaniem promieni słonecznych. Kremy pod oczy niemal każdego rodzaju, należy nakładać na dzień lub też na noc przy pomocą delikatnych ruchów wklepujących. Nie należy skóry oczu naciskać czy też naciągać, co może spowodować jeszcze większe zwiotczenie skóry.

1 Komentarz

  1. Idalia

    Przede wszystkim regularnie i nie sięg po żadne sztuczności 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *