Jak zredukować zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami pojawiają się najwcześniej. Jest to więc pierwszy znak, że zaczynamy się starzeć. A to wszystko dlatego, że skóra w tych okolicach jest niezwykle delikatna. Wynika to przede wszystkim z niewielkiej ilości gruczołów łojowych. Na szczęście zmarszczki pod oczami wcale nie muszą być problemem. Żyjemy przecież w takim świecie, w którym pełno jest nowoczesnych technologii, wykorzystywanych do produkcji skutecznych kosmetyków przeciwzmarszczkowych czy zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

Pomocne kremy na zmarszczki

Chcąc zredukować widoczność zmarszczek pod oczami, warto sięgnąć po odpowiednie specyfiki. Chodzi o kremy pod oczy, które dostępne są w zasadzie w każdej drogerii. Takie specyfiki, jeśli zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje, będą w stanie zmniejszyć ich widoczność. Dlatego też, podczas wybierania specyfiku, należy koniecznie zapoznać się z etykietą. Na co zatem należy zwracać uwagę?

Istotne znaczenie ma obecność składników antystarzeniowych. Są to wszelkie substancje, które odpowiadają za neutralizowanie wolnych rodników. Jest to ważne, gdyż to właśnie wolne rodniki przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia skóry, a jednocześnie zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory. Do tych składników zaliczają się przede wszystkim antyoksydanty, które w kremach przeciwzmarszczkowych pod oczy jawią się pod postacią: witaminy C, witaminy A, witaminy E, koenzymu Q10. Niemałe znaczenie, jeśli chodzi o redukcję zmarszczek pod oczy za pomocą kremów, ma obecność substancji nawilżających. Zachowanie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry sprawia, że skóra zachowuje elastyczność i jest odpowiednio napięta. Dzięki temu redukowana jest widoczność płytkich zmarszczek, co pozwala na zachowanie młodego wyglądu. Na zmarszczki pod oczy doskonale działają specyfiki, które zawierają między innymi: kwas hialuronowy, ceramidy, glicerynę, mocznik. Obecność filtrów ochronnych także jest niezwykle ważne. Warto bowiem pamiętać o zjawisku, jakim jest fotostarzenie. Nadmierna ekspozycja twarzy na działanie promieni słonecznych odpowiada za powstawanie wolnych rodników, które przyspieszają starzenie. Dlatego, chcąc zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, dobrze jest pod oczy aplikować kremy z odpowiednio wysokim filtrem. Należy przy tym pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych (ale tylko takich, które faktycznie zawierają filtry). Wśród kremów, które skutecznie likwidują zmarszczki pod oczami wyróżnić można:

Viterol.A – jest to żel, który – dzięki technologii nanosomowej wnika w głębokie warstwy skóry, zwiększając efektywność działania specyfiku. Za wysoką skuteczność odpowiada unikalny skład, w tym Viatrozene,

Revitol Eye Cream – uważany jest za niezawodny krem, który potrafi poradzić sobie nawet z głębokimi zmarszczkami pod oczami. Dzięki jego zaawansowanej formule możliwe jest nie tylko usunięcie bruzd, ale również zredukowanie innych oznak starzenia (plam starczych, kurzych łapek).

Decydując się na kremy zwalczające zmarszczki pod oczami, należy pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Niemałe znaczenie ma również odpowiedni sposób aplikacji, najlepiej połączony z delikatnym masażem. To wszystko sprawi, że kosmetyki przeciwzmarszczkowe będą mogły zaprezentować swoje wszystkie możliwości.

Zabiegi na zmarszczki pod oczami

Chcąc zredukować zmarszczki pod oczami, można poddać się zabiegom z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Niektóre z nich, choć skuteczne, są bardzo kosztowne. Tym bardziej, że koniecznością jest powtarzanie kuracji w celu podtrzymania efektu.

Jakie są możliwości?

Jedną z opcji jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Jest to substancja, która wykazuje właściwości silnie wiążące wodę (jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody!), efektem czego jest wypełnienie powstałych bruzd. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że efekty pojawiają się właściwie natychmiast. By jednak je podtrzymać, co 9-12 miesięcy koniecznością jest powtórzenie zabiegu. Minusem jest to, że zabieg nie należy do przyjemnych. Alternatywą wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest mezoterapia igłowa. Kuracja polega na wstrzykiwaniu w okolice oczu specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego. Zwykle, by osiągnąć zadowalające efekty, należy powtórzyć zabieg. Potem konieczne jest wykonywanie kuracji podtrzymujących efekt.

Na co się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, jak głębokie są zmarszczki. Warto jednak całą kurację rozpocząć od stosowania odpowiednich kremów. Jest to na pewno dużo tańsza, a przy tym naprawdę skuteczna metoda na to, by pozbyć się zmarszczek pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *