Zróżnicowane kosmetyki do twarzy

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do twarzy i trudno czasem się zorientować, które z nich będą spełniać nasze oczekiwania. Najlepszym wyborem będą zapewne kosmetyki ekologiczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, również w Polsce.

Z roku na rok zawartość naszych kosmetyczek powiększa się o coraz to nowsze preparaty. Jest to jak najbardziej zdrowy trend, gdyż powoli uświadamiamy sobie, że jeden krem, czy jedno zioło nie pomoże na wszystkie problemy. Rozwój zróżnicowania kosmetyków dotyczy zarówno branży drogeryjnej, jak i producentów kosmetyków naturalnych, tworzących miedzy innymi kosmetyki do twarzy całymi seriami. Tworzy się nowe produkty tak, by jak najlepiej i kompleksowo dbać o skórę, w zależności od jej indywidualnych wymagań i typów cery. Gdy jesteśmy już w stanie dokładnie określić jakich kosmetyków i do jakiego typu cery potrzebujemy, należy skupić się na jej dokładniej pielęgnacji.

Na pierwszą linię frontu, podczas oczyszczania twarzy, używamy żelu lub mleczka oczyszczającego. Następnie przecieramy twarz odpowiednim tonikiem, po czym nakładamy krem. Możemy także zakupić odpowiedni płyn micelarny, który pozwoli nam na oczyszczenie twarzy, bez potrzeby jej tonizowania, a w przypadku odpowiednio natłuszczających, nawet bez potrzeby stosowania kremu.

Następnym rodzajem kosmetyków jest serum do twarzy, które powinno być stosowane, jeżeli zawiera antyoksydanty, takie jak witamina C, czy witamina A. Najlepsze kosmetyki do twarzy, wybierając z tych najbardziej naturalnych, warto wziąć pod uwagę, czy zawierają najlepsze ekstrakty roślinne, takie jak wyciąg z zielonej herbaty, soi, czy granatu. Chronią one skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak i pobudzają naskórek do szybszej regeneracji.

Następnie bierzemy się za robienie na bóstwo, czyli nakładamy makijaż. Kosmetyki do twarzy kolorowe także warto wybierać dokładnie, pod względem ich składu INCI. Nie spełniają one znacznych funkcji pielęgnacyjnych, ale dobrze, jeżeli będą zawierały filtry UV. Jeżeli jesteśmy zwolenniczkami naturalnego look’u możemy pokusić się o mineralne kosmetyki do makijażu, które wspomogą naturalne funkcje pielęgnujące i regenerujące w skóry.

Często kosmetyki, które na stałe zagościły w naszych kosmetyczkach, to także specyfiki z efektem natychmiastowego liftingu. Produkty takie w błyskawiczny sposób uelastyczniają skórę twarzy, ściągają ją i redukują zmarszczki. Oczywiście kosmetyki organiczne tego typu działają tylko do momentu, kiedy znajdują się na skórze. Wbrew powszechnym opiniom, produkty takie niekoniecznie muszą być silne i inwazyjne, jednak szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku lekkich zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki wokół oczu.

Działanie liftingujące wykazują także naturalne ekstrakty, takie jak ekstrakt z kory białej wierzby, czy biała glinka kosmetyczna. Tak więc błyskawiczne efekty nie zależą od poziomu zawartości syntetycznych substancji.

Najważniejsze jest, by stosowane przez nas kosmetyki do twarzy były wybierane rozsądnie. A wpływ na to powinien mieć nasz typ cery i zapotrzebowanie. Dobrze dobrana linia kosmetyków zapewni naszej skórze kompleksowe odżywienie, pielęgnację, a także zdrowy, piękny i młody wygląd. Zapewne jest to najważniejszy efekt, do jakiego dążymy codzienną pielęgnacją urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *