Krem pod oczy – przeciwzmarszczkowy czy przeciwko cieniom?

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, a więc narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W efekcie to właśnie w tym miejscu najszybciej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia oraz widoczne są wszelkie podrażnienia i obrzęki. Dlatego istotne znaczenie ma to, by stosować odpowiednie preparaty. Warto jednak mieć świadomość, że typowe kremy do pielęgnacji cery to nie wszystko. Koniecznością jest zaopatrzenie się w krem pod oczy. Zastanawiasz się, który specyfik lepiej wybrać? Czy krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, czy może przeciwko cieniom? Sprawdź, jakie są Twoje potrzeby, a następnie wybierz odpowiedni preparat.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – skład i działanie

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy – jak już sama nazwa wskazuje – jest niezbędny w walce ze zmarszczkami, jak i w przypadku opóźniania procesów starzenia. Taki preparat jest niezbędny wówczas, gdy pojawiają się już pierwsze bruzdy. Najczęściej więc polecany jest kobietom po trzydziestym roku życia. Oczywiście ta granica wieku jest względna. Może bowiem okazać się, że mimo „trzydziestki” kondycja skóry wokół oczu jest tak dobra, że nie ma sensu stosować kremów przeciwzmarszczkowych, a jedynie nawilżające. Działa to również w drugą stronę. Działanie specyfików zwalczających oznaki starzenia, które pojawiają się wokół oczu, polega na obecności antyoksydantów. Są to substancje odpowiadające za neutralizowanie wolnych rodników, a jak wiadomo – to one w dużej mierze przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia skóry. Dlatego krem pod oczy przeciwzmarszczkowy powinien zawierać koenzym Q10, witaminę C, witaminę A, witaminę E. Jednak to nie koniec, jeśli chodzi o skład i działanie tego typu specyfików. Istotne znaczenie ma bowiem obecność substancji, które odpowiadają za zatrzymanie wody w naskórku. Warto bowiem pamiętać, że utrata wilgotności oznacza spadek elastyczności i napięcia skóry, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Warto więc zaopatrzyć się w takie kosmetyki, które będą zawierały kwas hialuronowy, glicerynę, ceramidy. Dobrze jest także zwrócić uwagę na obecność fitoestrogenów. Są to roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych. Ich działanie polega przede wszystkim na stymulowaniu produkcji kolagenu, a więc włókna białkowego, którego ubytek odpowiada za powstawanie zmarszczek.

Krem pod oczy przeciwko cieniom – skład i działanie

Dość częstą przypadłością wielu osób są cienie pod oczami, czyli tzw. szare podkówki. Przyczyn takiego stanu jest bardzo wiele: począwszy od niewyspania, a skończywszy na nieodpowiedniej pielęgnacji i słabym odżywieniu skóry. Na cienie pod oczami świetnie radzi sobie kilka specyfików, przeznaczonych do okolic oczu. Warto jednak mieć świadomość, że rezultaty zależą przede wszystkim od zawartych w nich składnikach. Na co zatem należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że cienie pod oczami wynikają z niedostatecznego odżywienia skóry. Dlatego istotne znaczenie ma obecność takich substancji, które dostarczą cennych składników odżywczych, a jednocześnie wzmocnią krążenie. Tylko wtedy, gdy krew krąży znacznie sprawniej, możliwe jest lepsze odżywienie. Istotna jest również obecność substancji przyspieszających przepływ limfy, co pozwala zredukować nie tylko nieestetyczne cienie, ale również obrzęki. Zawarte w kremach redukujących szare podkówki muszą zawierać również substancje, które wzmacniają naczynia krwionośne. Warto bowiem mieć świadomość, że w wielu przypadkach sińce pod oczami to efekt prześwitywania ich przez cienką skórę. Warto mieć na uwadze fakt, że w składzie kremów pod oczy redukujących cienie powinny znaleźć się również substancje rozjaśniające, substancje odpowiadające za odbicie światła, są w stanie zredukować sine podkówki.

Jaki krem pod oczy wybrać?

Nie da się ukryć, że krem po oczy przeciwzmarszczkowy i krem redukujący cienie pod oczami to dwa różne specyfiki. Wybór odpowiedniego preparatu zależy zatem od indywidualnych potrzeb każdej osoby. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre specyfiki przeciwzmarszczkowe mogą zawierać dodatkowe substancje, które przyczynią się do redukcji cieni pod oczami. Jeśli jednak dana osoba ma problem tylko ze zmarszczkami albo tylko z sińcami powinna wybrać odpowiedni preparat do potrzeb. Jeśli natomiast zachodzi konieczność usunięcia zmarszczek, a jednocześnie zatuszowania podkówek, ze znalezieniem takich specyfików nie będzie najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *