Kurze łapki wokół oczu – skuteczne przeciwdziałanie

Kurze łapki to znienawidzone zmarszczki mimiczne, które mogą powstawać już w dość młodym wieku. Jak można im zapobiegać i opóźniać objawy starzenia naszej cery?

Tak zwane kurze łapki to najczęściej pierwsze zmarszczki pojawiające się na naszej twarzy. Niestety, nie wynaleziono jeszcze metody, która całkowicie chroni nas przed starzeniem, więc musimy się pogodzić z tym, że w pewnym momencie nasza cera, zaczyna tracić na elastyczności i regeneruje się znacznie wolniej. Aczkolwiek możemy opóźnić te efekty, stosując szereg sposobów opóźniających starzenie.

Kurze łapki, tak jak i inne zmarszczki, powstają w wyniku zmniejszenia ilości kolageny w skórze, narażone są na nie wszystkie typy cery, często już nawet w młodym wieku, gdyż występują one w szczególnie wrażliwych okolicach oczy, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna, a jednocześnie są to obszary które cały czas „pracują”.

Starając się opóźnić występowanie tych zmarszczek mimicznych, lub podejmując próby zmniejszenia ich widoczności, możemy zastosować szereg czynności:

  • unikajmy grubej warstwy makijażu na oczach, gdyż wysusza on skórę, głownie tyczy się to podkładów i pudrów,
  • robiąc demakijaż oczu, używajmy delikatnych, naturalnych środków i płynów micelarnych, które usuwają nawet wodoodporny makijaż, bez konieczności tarcia tych wrażliwych okolic,
  • nawilżajmy skórę od wewnątrz, pijąc 1-2 l wody dziennie
  • latem, nie unikajmy okularów przeciwsłonecznych, chronią one delikatną skórę wokół oczy przed niekorzystnym promieniowaniem słonecznym, a także niwelują potrzebę częstego mrugania, co przy dłuższym okresie może mieć znaczny wpływ na powstawanie zmarszczek typu kurze łapki,
  • stosujmy kremy pod oczy, powinny one być delikatne, przeznaczone właśnie do stosowania w okolicach oczu. Głównymi składnikami które powinny one zawierać są: retinol – czyli witamina A, koenzym Q10, czy naturalne wyciągi z ziół,
  • rzućmy palenie, ekspozycja skóry na dym papierosowy, to zabójstwo dla delikatnej skóry wokół oczu, rzucenie palenia powstrzyma rozwój już powstałych zmarszczek, jak i spowolni powstawanie kolejnych.
  • stosujmy odżywczo naturalne wyciągi roślinne, które są w pełni bezpieczne dla skóry, może to być olejek arganowy, czy olej z pestek winogron, które odżywią i nawilżą okolice oczu i sprawią, że kurze łapki będą płytsze i mniej widoczne.

Oprócz przeciwdziałania, zapobiegającemu powstawaniu kurzych łapek i o których warto pomyśleć już po dwudziestym rokiem życia, możemy stosować też metody doraźne, jeżeli zależy nam na pięknym młodym wyglądzie podczas ważnej uroczystości czy spotkania. Pamiętajmy, że alkohol ma bardzo degradacyjne działanie na cerę, dla tego należy go unikać w dniach poprzedzających „wyjście”. Stosujmy okłady z zielonej herbaty lub rumianku, do tego dosyć natychmiastowe działanie wykazuje krem ze świetlika. Natychmiastowy efekt redukcji zmarszczek mimicznych wokół oczu, uzyskamy też, przykładając do powiek łyżeczkę, która wcześniej schłodziła się przez kilka minut w zamrażarce.

Pamiętajmy też o szeregu naturalnych składników, z których maseczki poprawią elastyczność skóry, takich jak miód, czy oliwa z oliwek lub olej lniany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *