Skąd biorą się sińce pod oczami

Sińce pod oczami mogą być przyczyna bardzo wielu okoliczności. Czasami są charakterystycznym elementem naszej urody, w innym wypadku oznaką zmęczenia lub choroby. Jak radzić sobie z ich obecnością?

Zmora każdej kobiety, wstajemy rano, spoglądamy w lustro, a tam …. panda! Pomimo wyspania się, stosowania odpowiednich kosmetyków i dbaniu o okolice oczu, są one podkrążone i z nieestetycznymi cieniami. Niektóre z nas nie mają już pomysłów, jak pozbyć się tego niechcianego problemu. Zanim zaczniemy przeciwdziałać warto dowiedzieć się, czemu tak naprawdę powstają sińce pod oczami.

Skąd biorą się sińce pod oczami

Przede wszystkim sińce pod oczami to uwarunkowanie genetyczne. Najczęstszym powodem ich powstawania jest jasna i cienka skóra pod oczami, z którą tak naprawdę nie możemy nic zrobić. Przy takiej skórze, każda nieprzespana noc, wypita szklanka alkoholu, stres czy cokolwiek, co wpływa na funkcjonowanie naczynek krwionośnych, od razu uwidacznia się na naszej twarzy. Jedyne co możemy zaradzić, to zaopatrzyć się w dobry krem do tego typu problemu i regularnie go stosować, dbając o zdrowy rytm życia.

Kolejnym czynnikiem wywołującym koszmar, jakim są sińce pod oczami i oczywiście zmarszczki mimiczne wokół oczu jest wiek. Z czasem nasza skóra zatraca zdolność produkcji kolagenu, dodatkowo, osłabiać może ją niekorzystne promieniowanie słoneczne. Dlatego zawsze warto w słoneczne dni zakładać okulary przeciwsłoneczne. Okulary takie pozwolą nam też zniwelować odruch mrużenia oczu, który ma duży wpływ na powstawanie zmarszczek, głownie takich jak zmarszczki na czole. Ochrona skóry latem to ogólnie bardzo ważna kwestia, szczególnie jeżeli mamy skórę skłonną do przebarwień lub suchą z pojawiającymi się zmarszczkami.

Alergie, niestety odtykające coraz większe ilości osób to również częsty problem pielęgnacyjny. Alergeny uwalniają za dużą ilość histaminy, która sprawia, ze naczynka krwionośne rozszerzają się i pojawia się opuchlizna wokół oczu.

Jak sprawdzić przyczynę sińców

Jest sposób na sprawdzenie, czy sińce pod oczami to kwestia alergii, czy może genetyka lub wiek. Delikatnie naciągamy skórę wokół oczu. Jeżeli odcień pozostanie taki sam, może to oznaczać, że mamy do czynienia z niekorzystnym działaniem promieni słonecznych lub alergią. Jeżeli kolor się ściemni, oznacza to, że sińce pod oczami powstały z powodu wieku lub predyspozycji genetycznych. Jeżeli odkryjemy, że podłożami są alergeny, warto zwrócić się do lekarza, z prośbą o przepisanie odpowiednich leków antyhistaminowych.

Sińce pod oczami powstają też bardzo często pod wpływem toksyn, głównie alkoholu. Jeżeli szykujesz się do ważnego wyjścia, staraj się nie spożywać alkoholu na kilka dni naprzód.

Problemy naczyniowe to kolejny powód, przez który mogą powstawać sińce pod oczami. W takim wypadku, ważne jest, aby podczas snu, trzymać głowę jak najwyżej, co zminimalizuje napływ krwi w okolice oczu. Rano można położyć na 5 minut zimny okład, który obkurczy naczynka. Jeżeli chodzi o środki pomocne przy tym problemie, warto wybrać odpowiednie, delikatne kosmetyki ekologiczne, np. krem z kofeiną, który spotęguje efekt okładu. Krem na bazie arniki, o działaniu przeciwzapalnym, kosmetyki z olejem z pestek winogron lub z wyciągiem z zielonej herbaty, które wzmocnią kruche naczynka. Dodatkowo warto zadbać w diecie o kwasy omega-3, które posiada w dużych ilościach na przykład olej rzepakowy czy tuńczyk.

Jeżeli nie udało nam się dostatecznie przeciwdziałać cieniom pod oczami, a mamy ważne wyjście, możemy wykonać szybkie zatuszowani. Nakładamy krem przeznaczony do stosowania pod oczy i czekamy aż się wchłonie. Potem, nakładamy korektor w kolorze naszej karnacji. Całość warto oprószyć małą warstwą sypiekiego pudru, który będzie barierą przed ewentualnym osadzaniem się makijażu w zmarszczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *