O tym, że stosowanie kremów pod oczy jest koniecznością, wiadomo nie od dziś. Po tego rodzaju specyfiki powinny sięgać już dwudziestolatki. O ile w ich przypadku wystarczające najczęściej okazują się kremy o działaniu nawilżającym, tak w przypadku osób starszych – np. kobiet po trzydziestym roku życia, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy wydaje się być niezastąpiony. I Ty uważasz, że najwyższa pora, aby zastosować taki preparat? Zastanawiasz się jednak nad tym, w jaki sposób należy go stosować, by osiągnąć zadowalające rezultaty? Oto kilka wskazówek.
Dlaczego prawidłowe stosowanie kremu pod oczy ma znaczenie?
Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość oczywista. Tylko wtedy bowiem mamy szansę na osiągnięcie zadowalających rezultatów. Jeśli będziemy działać wbrew zaleceniom producenta, wówczas szanse na uzyskanie pożądanego efektu będą właściwie zerowe.
Najważniejsza systematyczność
Chcąc mieć pewność, że przeciwzmarszczkowy krem pod oczy będzie w stanie przynieść oczekiwane efekty – zlikwidować zmarszczki i zapobiec powstawaniu kolejnych – koniecznością jest jego systematyczne aplikowanie. Zresztą, dotyczy to wszystkich specyfików. Tylko wtedy cenne substancje mają szansę w pełni zadziałać i pokazać swoje możliwości. Jeśli producent zaleca, by przeciwzmarszczkowy krem pod oczy stosować każdego dnia – rano i wieczorem – należy tak postępować. Niekiedy bywa tak, że pominięcie jednej aplikacji może zniweczyć całą pracę. W efekcie dochodzi do frustracji i opinii, że dany kosmetyk to tylko wyłudzenie pieniędzy. Tymczasem w większości przypadków (jeśli tylko składniki na to wskazują) nieskuteczność konkretnego specyfiku związana jest z brakiem systematyczności.
Nakładanie kremu w postaci małych kropek
Wiele osób nie zastanawia się specjalnie długo nad aplikacją kremu pod oczy. Tymczasem okazuje się, że sposób nakładania specyfiku ma ogromne znaczenie. Aplikowanie go w postaci niewielkich kropek nie jest fanaberią, lecz kluczem do sukcesu. W ten sposób można nie tylko „wycisnąć” z kremu maksymalną skuteczność, ale i przy okazji uniknąć podrażnień. Warto bowiem mieć świadomość, że najczęściej popełnianym błędem jest aplikowanie specyfiku tuż przy oku. To zaś odpowiada za powstawanie zaczerwienienia i pieczenia.
Uwaga na rozciąganie skóry
Nakładając przeciwzmarszczkowy krem pod oczy (oraz jakikolwiek inny), należy pamiętać o tym, by nie rozciągać skóry. A to dlatego, że jest ona tak bardzo delikatna, że takie działanie może spotęgować proces powstawania zmarszczek, a jednocześnie pogłębić istniejące już bruzdy.
Nakładanie kremu opuszką palca serdecznego
To bardzo ważna zasada, o której należy pamiętać. Dlaczego jest to takie ważne? Dotyk opuszki palca serdecznego jest najbardziej delikatny, podobnie jak siła nacisku.
Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy – aplikacja krok po kroku
- Krem należy wklepać w miejscu tworzenia się kurzych łapek oraz pod dolną powieką. Nie zaleca się rozprowadzania specyfiku tuż pod samym okiem, a jedynie do miejsca, w którym wyczuwamy kość oczodołu. Nie ma potrzeby, by przeciwzmarszczkowy krem pod oczy nakładać bliżej. A to dlatego, że zawarte w nim substancje i tak rozprzestrzenią się na całym pożądanym obszarze.
- Pamiętaj, by na ruchomą część powieki nakładać wyłącznie takie specyfiki, które są do tego przeznaczone. Ma to ogromne znaczenie, gdyż skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa. To zaś może skutkować nieprzyjemnymi podrażnieniami.
- Jeśli nakładasz kosmetyk pod oczy, zacznij wklepywać go od zewnętrznego kącika ku wewnętrznemu. Wklepuj krem wzdłuż łuku brwiowego.
- Jeśli wklepujesz krem na górnej powiece, krem rozprowadzaj w kierunku przeciwnym, czyli od wewnętrznej strony do zewnętrznej.
- Jeśli, nakładając krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, chcesz pozbyć się jednocześnie opuchlizny, musisz pamiętać o oklepywaniu miejsc przy nasadzie nosa. Tam bowiem znajdują się nagromadzone płyny, które odpowiadają za powstawanie obrzęków. Pamiętaj, by oklepywać skórę pod oczami w kierunku od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.
Masaż nie zaszkodzi
Jeśli chcesz, by przeciwzmarszczkowy krem pod oczy zadziałał jeszcze lepiej, warto pomyśleć o masażu. Delikatne masowanie przyczynia się do usprawnienia krążenia oraz pozwala na poprawę jędrności skóry. Jak go wykonać? Opuszkami palców należy delikatnie wklepywać krem (ruch powinien przypominać granie na pianinie). Następnie palcem serdecznym staraj się uciskać punkty pod kącikiem oka, w kąciku oka oraz nad kącikiem oka. Cały masaż zakończ delikatnym masowaniem skroni.