Krem na cienie pod oczami dla każdego

Cienie pod oczami to mało estetyczny defekt, który może przytrafić się każdemu. A to wszystko dlatego, że za powstawanie sińców odpowiada przede wszystkim prowadzony styl życia. Narażenie na ciągłe sytuacje stresowe, życie w ciągłym biegu i brak czasu na sen – to najczęstsze przyczyny, jeśli chodzi o cienie pod oczami. By się ich pozbyć, czasami pomaga zmiany nawyków. Jeśli jednak to nie pomaga, dobrze jest zdecydować się na krem na cienie pod oczami. Dzięki takim specyfikom faktycznie można osiągnąć zadowalające rezultaty.

Od czego zależy skuteczność kremów na cienie pod oczami?

Nie ulega wątpliwości fakt, że skuteczność kremów przeznaczonych do redukcji sińców pod oczami uzależniona jest od składu takich specyfików. Nie jest to jednak sprawa prosta, ponieważ – by wybrać odpowiedni specyfik – trzeba poznać przyczyny problemu.

Cienie pod oczami jako spadek po przodkach

Warto mieć świadomość, że sine cienie pod oczami dość często są wynikiem uwarunkowań genetycznych. Chodzi o płytko unaczynioną skórę wokół oka. Efektem tego jest zwiększona widoczność naczyń krwionośnych, które dają wrażenie sinych podkówek pod okiem. Cały czas warto bowiem pamiętać, że skóra w tych okolicach jest bardzo cienka i w zasadzie pozbawiona warstewki tłuszczowej. To zaś sprawia, że naczynia krwionośne są znacznie bardziej widoczne. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się krem na cienie pod oczami, który będzie zawierał w swoim składzie substancje wzmacniające naczynia krwionośne oraz zwiększające ich szczelność.

Cienie pod oczami jako efekt zaburzeń mikrokrążenia

Brak snu i uwarunkowania genetyczna to nie jedyna przyczyna powstawania podkówek pod oczami. To także wynik zaburzeń przepływu krwi oraz limfy. Dochodzi do tego między innymi zatrzymaniem nadmiaru płynów ustrojowych. W tym przypadku świetnie poradzi sobie krem na cienie pod oczami, który w swoim składzie będzie zawierał wszystkie te substancje odpowiadające za stymulowanie mikrokrążenia. Dobre efekty przyniosą również te specyfiki, które będą wykazywały działanie chłodzące. Dlatego dobrze jest wybierać między innymi te preparaty, które stosuje się na zimno (tzn. po uprzednim wyjęciu z lodówki).

Cienie pod oczami jako sygnał problemów zdrowotnych

Cienie pod oczami mogą powstawać w efekcie ujawniania się niektórych chorób. Chodzi przede wszystkim o zaburzenia w pracy gruczołu tarczowego, nadciśnienie tętnicze czy cukrzycę. Sine podkówki mogą świadczyć również o anemii czy alergiach. W tym przypadku bywa więc tak, że stosowanie kremów na niewiele się zda. A to dlatego, że tutaj istotne znaczenie ma przede wszystkim wyeliminowanie choroby podstawowej. Warto bowiem mieć świadomość, że w takiej sytuacji w zasadzie żaden krem na cienie pod oczami nie jest w stanie zwalczyć przyczyn defektu.

Które kremy na cienie pod oczami są polecane?

Rynek kosmetyczny ma do zaoferowania wiele tego typu specyfików. To zaś z jednej strony pozwala na wybór najbardziej odpowiadającego nam (z różnych względów) specyfiku. Z drugiej zaś strony – nieco utrudnia, ponieważ ciężko jest wybrać taki preparat, który faktycznie będzie wykazywał się wysoką skutecznością. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, które kremy na cienie pod oczami są szczególnie polecane. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że w większości przypadków wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry, a jednocześnie od przyczyn problemu. Wśród najbardziej polecanych specyfików (co przekłada się na ilość pozytywnych komentarzy oraz obecność w wielu rankingach kosmetyków) wyróżnić można:

Revitol Eye Cream – to krem, który skutecznie radzi sobie z nieestetycznymi sińcami pod oczami, a jednocześnie walczy z oznakami starzenia w okolicach oczu. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – bez względu na wiek. Jego atutem jest obecność wielu istotnych składników, które wspomagają proces redukcji sinych podkówek oraz redukują widoczność zmarszczek – zarówno tych płytkich, jak i głębokich,

Viterol.A – to w zasadzie żel pod oczy, który – podobnie jak poprzednik – nie tylko zwalcza cienie pod oczami, ale również redukuje zmarszczki. Krem ten polecany jest jednak osobom po trzydziestym roku życia (bowiem najczęściej wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki). Jego atutem jest bazowanie na technologii nanosomowej, dzięki czemu aktywne substancje wnikają głęboko w skórę i działają u źródła problemu.

Kremy na cienie pod oczami dostępne są dla każdego, kto ma z tym problem. Wystarczy wybrać najbardziej dostosowany do swoich potrzeb specyfik. Trzeba przy tym pamiętać, że najważniejsze jest i tak systematyczne stosowanie. W innym wypadku żaden – nawet najlepszy kosmetyk nie będzie w stanie pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *